חדשות ומבצעים
סקרים
איזו מערכת טיהור ברשותך?
מערכת תת כיורית 3 שלבים
מערכת תת כיורית 4 שלבים
מערכת אוסמוזה הפוכה
מיני בר
סנן מרכזי למניעת לכלוך ואבנית

בעיית האבנית

בעיית האבנית
 
בעיית האבנית הינה בעיה ידועה לאורך שנים במי הברז בישראל.  אי טיפול בבעיית האבנית גורמת לנזקי אבנית קשים לאורך הזמן הבאים לידי ביטוי בסתימות בצנרת מים החמים בבית, צריכת חשמל גבוה ע"י דוד השמש, הקומקום החשמלי, מכונת הכביסה ומדיח הכלים. לפני שנגיע לפתרון בעיית האבנית רצוי שנבין כיצד האבנית נוצרת בביתנו ואיזה מחיר אנו משלמים עבור בעיית האבנית.
 
כיצד נוצרת האבנית בביתנו
 
האבנית נוצרת מחימום מים הרווים ביונים של סידן ומגנזיום. ככול שהמים רווים יותר ביונים אלו הם נקראים מים קשים, מים אשר מתקבלים משקעים במגע עם סבון כאשר אנו רואים טבעת של סבון לאחר ירידת מים באמבטיה או הכיור. כמובן שמים שכמות היונים סידן ומגנזיום נמוכה יותר הם מים רכים יותר ומכאן המושג מים רכים.
 
בעיית האבנית והמחיר שאנו משלמים
  1. בצנרת הביתית האבנית נצמדת לדפנות צנרת המים החמים ואט אט עם חלוף הזמן מקטינה את קוטר הצינור. ירידה בלחץ המים החמים ובמקרים קיצוניים סתימה בצנרת מים חמים הם לא עניין של מה בכך, הדבר כרוך בהחלפת צנרת וכל המשתמע מכך.
  2. אבנית הנצמדת לגופי חימום משפיעים ישירות על הוצאות החשמל החודשיות שלנו ועל צריכת האנרגיה. לאלו שבנינו אשר מאמנים בעתיד ירוק ומעוניינים  להקטין את צריכת האנרגיה ולהקטין את זיהום האוויר רצוי שתדעו: כל מילימטר אבנית על גוף חימום מעלה את צריכת החשמל ב 15%.