חדשות ומבצעים
סקרים
איזו מערכת טיהור ברשותך?
מערכת תת כיורית 3 שלבים
מערכת תת כיורית 4 שלבים
מערכת אוסמוזה הפוכה
מיני בר
סנן מרכזי למניעת לכלוך ואבנית

איך לבחור מיניבר

כיצד בוחרים מיניבר לפני קניה?
בכול בית ובכל בית עסק צורכים מים לשתייה בדרכים שונות אשר מהווים מקור הוצאה משתנה.
מיניבר הינו מוצר הכרחי בכל בית או בית עסק ולכן חשוב טרם בחירת מיניבר לבדוק ולהתאימו ע"פ הפרמטרים הבאים:

  1. מפרט טכני: מיניבר המאופיין במפרט טכני המתאים לדרישות, הכוונה: כמויות מים חמים/קרים ברצף, זמני קירור וחימום לכל כמות מים.
  2. מספר מצבי מזיגה: מיניבר מצויד בין 2 ל 3 ברזים,כאשר ב 2 ברזים ישנו ברז מזיגה לקרים וברז מזיגה לחמים. ב3 ברזים ישנו ברז לקרים, ברז לפושרים וברז למים חמים. בכל מיניבר כיום ללא קשר לכמות הברזים ישנו לחצן לרתיחה מלאה אשר מהווה מצב מזיגה נוסף מעבר לכמות הברזים.
  3. סינון במיניבר: מיני בר הינו מכשיר אשר מגיש לנו את המים במגוון אפשריות קר, פושר, חם ורותח, המיניבר אינו מטפל בטיב המים. האלמנט שמטפל בטיב המים הינו מערכת הסינון אשר מותקנת יחד עם המתקן. חשוב להקפיד על מערכת סינון או סנן אשר עומדים בכלל הדרישות והתקנים הישראלים והבינלאומיים NSF.
  4. חופש בתחזוקת מיניבר: רצוי מאוד בבחירת מיניבר או מתקן מים לוודא אכן שניתן לרכוש את הסננים בשוק החופשי וללא תלות בחברה שממנה אנו בוחרים לרכוש את המיניבר שלנו.
  5. איכות במיני בר: בכל מיניבר חשוב מאוד להקפיד על אבטחת איכות.
  6. צריכת חשמל: צריכת החשמל בכל מיניבר משתנה בהתאם, לדוגמא: במתקני מים מסוג אלקטרה צריכת החשמל הינה כ 2000W, במתקני מים מסוג תמי4 צריכת החשמל הינה כ 1500W, במתקני מים שונים צריכת החשמל יכולה להגיע גם ל 685W. ישם מיניברים אשר כוללים את האפשרות ללחצן לחסכון בחשמל, לחצן זה מפחית משמעותית את צריכת החשמל בזמן של אי שימוש במיניבר ושווה מאוד לשים דגש על נושא זה.
  7. הפעלת מיניבר: בבחירת מיניבר חשוב מאוד לשים לב על הפעלה ידידותית ונוחה.
  8. שנות אחריות במיניבר: שנות האחריות במתקני מים משתנים מספק לספק, ישנם ספקים אשר מתנים את האחריות בהחלפת הסננים דרכם וישנם ספקים אשר נותנים אחריות יצרן של שנה. ישנם מיניברים הכוללים יותר משנת אחריות אחת כגון 3 שנות אחריות ודבר הינו מרכיב חשוב מאוד בבחירת מיני בר.
  9. עיצוב מיניבר: עיצובי מיניבר משתנים בהתאם לדגמים המשווקים בשוק וישנה חשיבות גבוה יותר כיום בנושא העיצוב. מיניבר כיום משמש גם כרהיט אשר הינו חלק בלתי נפרד מהמטבח וניתן למצוא צורות שונות, גדלים וצבעים שונים.
  10. מחיר: לאחר בחינת כל הפרמטרים בבחירת מתקן מים או מיניבר השורה התחתונה הינה המחיר. על מחיר המיני בר להתאים לתקציב ולהתבסס על הצרכים.